Farewell to a friend - In just one second

5. srpna 2011 v 18:43 | Dark Angel |  Farewell to a friend
Žánr/genre: drabble
Varování/warrning: angst
Téma/theme: Osm drabble na téma Hornblowerova loučení s věrným přítelem doplněná mými skicami
Počet slov/words: 100/121
Poznámka: Jedna oddaná fanynka Archie Kennedyho mě požádala, abych přeložila tuto minipovídku do angličtiny. Slečna je totiž Britka. Zdálo se mi to jako báječný nápad, a tak začal fantastický boj se slovníkem, následně shánění českého beta-readera, jenž by se dobře vyznal v angličtině a posléze ještě hledání rodilého Brita, který by opravil nedostatky. Za nápad s překladem děkuji Robyn Redhead, jsem jí vděčná, jelikož díky ní jsem si vyzkoušela něco úplně nového. Za beta-read děkuji Fantaghiře a Cathy Speight, anglické dámě, která se mnou měla nesmírnou trpělivost a byla úžasně laskavá. Děkuji!
Note: One of Archie Kennedy fans asked me to translate the story in English. It seemed to me as an interesting idea and so begun the fight with the dictionary, later I was looking for Czech beta-reader who knows English well and finally I was looking for native British who could correct mistakes. I´d like to thank Robyn Redhead for the idea, because translating the story in English was something completely new for me. For the beta-read I´d like to thank Fantaghira and Cathy Speight, English lady who was really patient and very kind to me. Thank you all!

***

Byla to jediná vteřina.
Svíráš ho v náručí, pevně objímáš krvácející tělo.
Bílou košili ti smáčí rudá záplava deroucí se z ran.
Umírá. Víš to.
V jediném okamžiku, kdy jeho nádherná tvář bezmocně spočívá na tvém rameni se ti před očima odehrávají celá vaše společná léta.
Vidíš jeho úsměv, když tě vítal na palubě kdysi před léty, jeho nadšení pro boj, které neustávalo a dodávalo odvahu mužstvu i v nejhorších chvílích, jeho neskonalou oddanost, loajalitu a odvahu.
Tvůj nejvěrnější přítel umírá.
Krev, ta životodárná tekutina, opouští jeho štíhlé tělo.
Slábne ve tvém objetí.
Rozluč se.
Dlouho už s tebou nebude.


***In just one second.
You´re holding him in your arms, firmly holding his bleeding body.
Your white shirt is drenched with the red flood forcing its way out of the wound.
He´s dying. You know that.
In that single moment, when his beautiful face lies helplessly on your shoulder, you remember all the years you spent together.
You can see his smile, when he welcomed you on the deck many years ago, his enthusiasm for battle, which has encouraged men even in the worst times, his infinite devotion, loyalty and bravery.
Your most loyal friend is dying.
The blood, the life-giving liquid, is leaving his slim body.
He grows weaker in your arms.
Say farewell.
He won´t be with you long.
Pokračování/Chapter two: Farewell to a friend - O lásce
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama